|

לילדים והורים משחקים חינמיים למשפחה בריאה אוהבת ומאושרת

איך מבלים ילדים, נוער ומבוגרים ביחד בערב משפחתי שמח בלי לבזבז שקל אחד? כל העצות שכאן לחיזוק התקשורת במשפחה שלכם ויצירת משפחה אוהבת צוחקת בריאה ומאושרת, מתבססות על ניסיון של עשרות שנים של עבודתי כמנהלת המרכז למשחקי תקשורת וסדנאות צחוק עם ילדים,נוער ומבוגרים, כמנהלת מועדון טיפולי של השרות הפסיכולוגי ת"א וכמרצה באקדמיה.

 

האביזרים למשחקים שלנו לא עולים כסף. לא הולכים לקנות שום משחק במיוחד. הכל מתבסס על הקיים כרגע בבית ולא על מה שאין. החוק הכי חשוב במשחקים אלה הוא ליצור חוויה של כייף כל המשפחה ילדים נוער והורים ביחד. לבלות הכי טוב שרק אפשר ביחד. הדבק שנוצר ברגעים קסומים אלה זהו הבסיס של הקשר המשפחתי. מומלץ להפיק ערב משחקים משפחתי שכזה לפחות פעם בשבוע.

 

אז מה יש בכל בית? כסאות ושולחן, עיתונים ישנים, דבק, מספריים,  דפים, פלסטלינה, עפרונות וצבעים, בגדים ישנים, סדינים, מטפחות, מקלות כביסה, איפורים ומראות, כלי מוזיקה, פלפונים לצילום והקלטה, ספרים, קופסאות קרטונים, ראי גדול, חבילת קלפים רגילה, דמקה,  דומינו, דוק, בקבוקי פלסטיק ריקים, חוטים, נרות ועוד. למעשה, מכל אביזר בבית ניתן להמציא משחקים ועיסוקים למשפחה לשעות של הנאה בפעילות משותפת מלאות צחוק ואהבה.

 

כולם יושבים ביחד ומציירים, גוזרים תמונות מעיתונים ישנים ומדביקים קולאז'ים בנושא משותף, מפסלים ביחד ויוצרים מיצג משותף  מפלסטלינה.  מהסיפורים אפשר להמחיז הצגה ולכל אחד תפקיד שהוא צריך לבצע כדי שאפשר יהיה לצלם ולהקליט הכל ביחד. אפשר   להשתמש בבדים, בבגדים הישנים, במטפחות ובאיפורים. אפשר להתחלף בבגדים ובתפקידים בכלל. אמא ממציאה את עצמה כאבא. אבא נכנס לנעליים של אמא וכל אחד ממציא את הדמות  ההפוכה. צחוקים ואהבה  והשמחה רבה.תנו לדור הצעיר לביים את הכל ואז השמיים לא  הגבול. אם יש כלי מוזיקה בבית אפשר ליצור או לנגן שירים מוכרים. לכל הפקה מוזיקלית ניתן לחבר ריקוד. כל אחד מחברי המשפחה תורם מכישרונו למוצר הסופי. אפשר להפיק תוכנית "כוכב נולד" תוצרת בית. מהקרטונים והבד אפשר ליצור בתים, במה ומסך לתיאטרון בובות וכו'. משחקי דמקה, דומינו, דוק ואחרים על פי הכללים שהמשפחה ממציאה. בקבוקי הפלסטיק יכולים להיות מטרות לבאולינג משפחתי.

כלל חשוב בכל המשחקים לא חשוב לנצח חשוב שיהיה כייף ומשחקים ששכחתם איך משחקים אותם-תשאלו את הילדים..הם הבמאים האמיתיים של כל הסיפור.

 

יש עוד המון משחקי גיבוש חינמיים למשפחה. הכל תלוי בשידוך הנכון שבין הדמיון והיצירתיות שלכם לבין החומרים הזמינים אצלכם בבית. איך עושים את זה? להזמנת סדנה למשחקים חינמיים לכייף משפחתי נא לפנות אלי ואשמח להגיע.

לפרטים נא לפנות:
המרכז לסדנאות צחוק ומשחקי תקשורת בהנהלת אגוזי נילי D.M.T.R     M.A
רח' הראב"ע 14 רמת גן 52285

         נייד: 054-2640864

דואר אלקטרוני: niliegozy@hotmail.com

חזרה לראש העמוד